Pas shkarkimit nga Parlamenti/ Presidenti Meta i relaksuar buzë detit, dalin pamjet

Shqipëria

Pas shkarkimit nga Parlamenti/ Presidenti Meta i relaksuar buzë detit, dalin pamjet

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 00:34
Ilir Meta

Pasditen e sotme, Kreu i Shtetit është filmuar duke luajtur me top në plazh, në zonën e Gjirit të Lalzit.

Në video Presidenti Meta shfaqet i relaksuar, ndërsa nuk e ka problem edhe privatësinë, pasi vendi ku ka zgjedhur të qëndrojë është i mbushur me pushues.

Kujtojmë që me 104 vota pro Kuvendi i Shqipërisë shkarkoi nga detyra Presidentin e Republikës Ilir Meta, për shkelje të rënda të Kushtetutës pas propozimit të 39 deputetëve të maxhorancës dhe një raporti nga një komision i posaçëm.

Vendimi i Parlamentit për ta shkarkuar i ka kaluar edhe Gjykatës Kushtetuese, që do të vendosë për fatin e tij në krye të institucionit të Presidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat