Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet Shqipërinë

Shqipëria

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet Shqipërinë

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 08:09
Foto ilustrim

Një lëkundje e fortë tërmeti u shënua 20 minuta pas mesnatës Shqipërinë.

Lëkundja me magnitudë 4.0 e shkallës rihter u regjistrua pranë fshatit Hoçit të Korçës.

Thellësia nga epiqendra është vetëm 2 kilometra ndaj dhe lëkundjet janë ndjerë edhe përreth.

Image

Për fat të mirë nuk ka patur të dhëna për persona të lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat