Zjarr në mesnatë, digjet banesa dy katëshe

Shqipëria

Zjarr në mesnatë, digjet banesa dy katëshe

Më: 12 janar 2022 Në ora: 07:46
Digjet shtëpia

Zjarri shkrumbon një shtëpi dykatëshe në fshatin Xibrakë të Elbasanit.

Për fikjen e zjarrit u angazhuan tre makina zjarrfikëse.

Me gjithë përpjekjet e zjarrfikseve, zjarri shkrumboi gjithçka.

Dëme në njerëz nuk kishte, por dëmet materiale ishin të konsiderueshme.

Veç banesës, zjarri shkrumboi edhe një automjet.

Ende nuk dihen shkaqet, por dyshojhet për një shkëndojë elektrike.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat