Demalia: SPAK-u të merret me Veliajn, shkatërruesi i trashëgimisë së Tiranës, pastron paratë e krimit

Shqipëria

Demalia: SPAK-u të merret me Veliajn, shkatërruesi i trashëgimisë së Tiranës, pastron paratë e krimit

Më: 23 janar 2022 Në ora: 21:17
Erion Veliaj.

Në një intervistë, analisti Ilir Demalia u shpreh se nëse ka një njeri me të cilin duhet të merret sot SPAK-u ai është Erion Veliaj.

Demalia shtoi se SPAK-u duhet të merret me të sepse të gjitha agjencitë e huaja kanë folur për pastrimin e parave që po bën në Tiranë me ndërtimet.

Demalia: Nëse ka një njeri me të cilin duhet të merret sot SPAK-u ai është Erion Veliaj. SPAK-u duhet të merret me të sepse të gjitha agjencitë e huaja kanë folur për pastrimin e parave që po bën në Tiranë. Po ua jep atyre që merrem me sport dhe ndërtim. Këtyre politikanëve nuk po u ndiqet para. FSHF nuk është shteti, dhe dëmin vendit ia ka bërë shteti me këtë politikanë.

Sekuestrojnë mediat që janë zë kundër regjimit, sepse nuk sekuestrohen mediat e tjera me korrupsionin që kanë më shtetin. Nuk merren me mediat e tjera sepse i shërbejnë regjimi, Ramës dhe Veliajt. Tani duhet të durojmë këta, kur ka ardhur një moment neveria që të merresh me këta fëlliqësia. Veliaj urren Tiranën dhe trashëgiminë kulturore e sportive të Tiranës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat