“O vdeksha unë për ju!”, Rama-opozitës: Bëtë mejhane e disko në kala e parqe kombëtare, sot na tregoni ne si bëhet Butrinti

Shqipëria

“O vdeksha unë për ju!”, Rama-opozitës: Bëtë mejhane e disko në kala e parqe kombëtare, sot na tregoni ne si bëhet Butrinti

Më: 28 prill 2022 Në ora: 12:24
Edi Rama

RamaTe gjuha nis gjithmonë problemi, nuk nisin kot librat e shenjtë me fjalën. Kemi probleme që na ndajnë në shumë gjëra, por te gjuha kemi problemin kryesor. Ju keni një nivel bazik të gjuhës shqipe, që është i ulët fare. Ne e kemi më ndryshe punën e gjuhës, nuk i thash asnjërit nga ju ti je budalla. Unë thash ju keni budallallëkun sëmundje në kope, nëse u ndjetë dele, ky është problemi juaj. Edhe njerëzit kur bien në nivelin tuaj kthehen në kope.

Këto janë nivele të shprehuri. Nëse do hyjmë të gjuha parlamentare, ju s do hynit më kurrë në parlament. Nuk thoni vec fjalë fyese por shani me fjalë që përbëjnë akuza penale. Pra për mua nëse dikush më thotë ‘budalla’ s kam problem por nëse dikush më thotë kriminel, patjetër kam problem. Dhe ti provove që je e njëjta gjë si ai që medemek je kundështar sot. The që kam cuar ikona në Gjermani, këtë e ka thënë ai. Ndaj s’ju voton njeri. Ndaj ai i vdekur komplet u cua dhe ju mori përpara ju. Ju jeni kopje të zbehta e të shëmtuara të tij, të gjithë ju për fat të keq. Në 1993 nuk është themeluar Fondacioni por Fondi Shqiptaro Amerikan.

E dyta, ju akuzoni këtu një fondacion që është fondacion jo fitimprurës i financuar nga qeveria e SHBA dhe bëni akuza thua se është min juaj e kulturës që kalanë e Lezhës e bëri me disko dhe e ktheu në hapsirë ku shkohej e bëheshin shiringa droge. Unë nuk kam dhënë bingo të Teatrin Kombetar e kam gjetur me kontratë, po ashtu te Pallati i Kulturës, dhe këto i bëni ju që s keni lidhje me c ka nevojë të bëjë ky vend. S’dini çfarë flisni i kujtoni se politika është të vish këtu. Sot shteti ynë është në gjykatë të lartë në proces akoma, për mejhanet që latë në kalanë e Lezhës. Ju jeni fundi, s’keni lidhje me cfarë flisni, jeni out dhe s’mbani përgjegjësi për cfarë thoni. Dini vetëm të shani e të akuzoni.

O njerëz, ju keni dhënë leje për benzinata në parqe kulturore e monumente kulture. Dhe lind gjenerata tjetër, rritet dhe sa i vjen goja e infektuar me virusin e budallallëkut. Ju vijoni, fatkeqësi e madhe për jetimët e lënë rrugëve. I keni bërë mish për top në këtë luftën absurde. Kërkoni të na tregoni ne si bëhet Butrinti. O vdeksha unë për ju!” u shpreh Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat