Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së, Ferdinant Xhaferaj del i pari

Shqipëria

Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së, Ferdinant Xhaferaj del i pari

Më: 9 maj 2022 Në ora: 15:35
Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së, Ferdinant Xhaferaj del i pari

Prej më shumë se një orë mbledhja e Grupit Parlamentar të PD-së, ka nisur diskutimi në lidhje me qasjen që do të kenë mbi procesin e zgjedhjes së Presidentit të Republikës.

Ferdinand Xhaferaj ishte ndër të parët që doli nga mbledhja duke konfirmuar për se gjatë diskutimeve brenda ka patur një dakordësi në lidhje me faktin se opozita nuk duhet të bëhet fasadë për të legjitimuar.

Procesin e Ramës duke kërkuar nga ky i fundit që të pranojë zgjedhjen e presidentit brenda tre raundeve të para.

Të cilat kërkojnë shumicë të cilësuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat