Lufta në Ukrainë, avokati Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë e pret Putinin

Shqipëria

Lufta në Ukrainë, avokati Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë e pret Putinin

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 09:24
Spartak Ngjela

Lufta në Ukrainë ka hyrë në ditën e 121-të.  Presidenti Zelensky ka deklaruar se Rusia "i ka vjedhur paqen nga nga vendi i tij, por nuk do të mund ti shkatërrojë".

Avokati Spartak Ngjela duke komentuar këtë situatë parasheh shpërbërjen e Rusisë në përfundim të kësaj lufte, njësoj si Bashkimi Sovjetik.

Ngjela: Rusia është në luftë, është drejt shkatërrimit. Gjithë ekspertët thotë se do të ndahet në tre shtete. Ka humbje të mëdha në luftën me Ukrainën, dëme kolosale, do shikojmë se si do precipitojnë ngjarjet.

Unë jam dakord me ata analistë që thonë se do të jemi përballë një shpërbërje si ajo e Bashkimit Sovjetik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat