Qytetari shqiptar: S’martohem pa i bërë 50 vjet se nuk dua të grindem me gruan

Shqipëria

Qytetari shqiptar: S’martohem pa i bërë 50 vjet se nuk dua të grindem me gruan

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 12:51
Qytetari

Pjesë e rubrikës “Box Pop” në Abcnews.al e gazetarit Ermal Vaka është bërë një qytetar, i cili ka shprehur një mendim ndryshe sa i përket martesës.

Qytetari ka thënë se ai do të martohet pas moshës 50-vjeçare, pasi nuk do të grindet me gruan.

Sipas tij mosha ideale që një burrë të martohet është 50-vjeç dhe të marrë një grua nga mosha 25-35 vjeç.

“Njeriu sa më i kulturuar është aq më pak fëmijë bën. Unë jam 45 vjeç dhe jam akoma beqar. Nuk e ndjej akoma të nevojshme të krijoj një familje dhe të grindem me gruan gjithë ditën. Do martohem mbas moshës 50 vjeç siç bëjnë mbretëritë. Gruan do e doja 25-35 vjeçe, jo më shumë. Ndërsa mosha e duhur për tu bërë prind është 55 vjeç”, u shpreh qytetari.

Pamjet KËTU

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat