Bulqizë/ Kultivonin lëndë narkotike, arrestohen babë e bir

Shqipëria

Bulqizë/ Kultivonin lëndë narkotike, arrestohen babë e bir

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 10:52
Foto ilustrim

Babë e bir janë arrestuar pasi kultivonin lëndët narkotike në kodrën e Lejçanit të Bulqizës.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Lejçani”, shtetasve me iniciale M. S. 70 vjeç dhe E. S. 39 vjeç iu gjetën bimë të dyshuara narkotike kanabis, të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi policisë:

Bulqizë / Finalizohet me sukses operacioni policor antikanabis i koduar “Lejçani”.

Evidentohet dhe goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike.

Arrestohen në flagrancë babë e bir.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat