Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Paloka paralajmëron protesta e greva

Shqipëria

Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Paloka paralajmëron protesta e greva

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 20:47
Edi Paloka

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes në selinë blu.

Edi Paloka paralajmëroi për greva dhe protesta, ndërsa bëri të ditur se mbledhja e radhës do të jetë të shtunën.

“Mbledhja e ardhshme u vendos të jetë këtë të shtunë.

Sot pati diskutime lidhur me qëndrimet që duhet të mbajë PD, apo aksionin opozitar dhe u ra në dakordësi që sa më shpejt të organizohen jo vetëm protesta , por një shumëllojshmëri aktesh dhe aksione opozitare përfshirë greva të mëdha, duke filluar nga sindikatat që funksionojnë në Shqipëri dhe gjithë grupimet e mëdha që kanë probleme si mësues apo mjekë, me qëllim që aksioni opozitar te jetë i shumëllojshme.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat