Moti për ditën e sotme

Shqipëria

Moti për ditën e sotme

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 07:27
Foto ilustrim

Ditën e mërkurë do të vijojë ndikimi i masave të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira si dhe kthjellime të herëpashershme.

Reshjet e shiut do të marrin intensitet të ulët e mesatar në formën e shtrëngatave të përkohshme.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e gradualisht kthen nga veriperëndimi e lehtë e mesatare. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 12 deri 18°C

në zona e ulëta 14 deri 27°C

në zona bregdetare 15 deri 26°C

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat