Pas takimeve me përfaqësues të qeverisë, reagon BE: Shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnistinë fiskale

Shqipëria

Pas takimeve me përfaqësues të qeverisë, reagon BE: Shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnistinë fiskale

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 12:04
Foto ilustrim

Bashkimi Evropian ka reaguar duke shprehur shqetesime serioze per draftin aktual të ligjit për amnistinë fiskale.

Reagimi vjen pas takimeve qe u zhvilluan sot me përfaqësueses te qeverise.

“Bashkimi Evropian ka shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale.

Ne do të vazhdojmë konsultimet me autoritetet përkatëse të qeverisë për të rishikuar këtë legjislacion,” tha Delegacioni i BE-ne Shqiperi.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat