U propozua nga Basha për të qenë pjesë e grupit proaktiv, ja reagimi i Arben Imamit... - Bota Sot
U propozua nga Basha për të qenë pjesë e grupit proaktiv, ja reagimi i Arben Imamit...

Shqipëria

U propozua nga Basha për të qenë pjesë e grupit proaktiv, ja reagimi i Arben Imamit...

Më: 8 mars 2018 Në ora: 18:36
Arben Imami

Arben Imami, ish-deputet, ka refuzuar propozimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha, për të qenë pjesë e grupit të punës që do të mbledhë kontributet dhe propozimet që do i shërbenin fuqizimit të kësaj partie.

Burime nga PD, bëjnë të ditur se Imami gjatë mbledhjes së Kryesisë ka thënë se nuk ishte për grupe pune dhe ka kërkuar caktimin e një tjetër emri në vend të tij.

Ndërkohë në grupin e punës është propozuar edhe Genti Malko, një tjetër kritik i Bashës në PD.

Basha propozoi që ky grup pune të përbëhet nga Nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani, Sekretarët Enno Bozdo dhe Fatbardh Kadilli, dhe anëtarët e Kryesisë-së, Arben Imami dhe Genti Malko.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test