Bushati shpreh ngushëllimet për viktimat shqiptare të tragjedisë së Genova - Bota Sot
Bushati shpreh ngushëllimet për viktimat shqiptare të tragjedisë së Genova

Shqipëria

E premte, 16 nëntor 2018

Bushati shpreh ngushëllimet për viktimat shqiptare të tragjedisë së Genova

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 15:28
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka shprehur ngushëllimet në Facebook për viktimat shqiptare të tragjedisë së Genova.

“Lajm i dhimbshëm humbja e jetës së dy të rinjve shqiptarë, Marjus Djerri dhe Admir Bokrina në tragjedinë e Genova. Në këto momente të trishtuara u shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjarëve dhe të afërmve të tyre. Ambasada shqiptare në Itali është në gatishmëri të plotë dhe u ofron mbështetjen dhe ndihmën e shtetit shqiptar familjarëve në këtë çast të rëndë për ta”,shkruan ministri Bushati.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test