Ngjela: Kush po i drejton nën “rrogoz” negociatat me Greqinë për detin - Bota Sot
Ngjela: Kush po i drejton nën “rrogoz” negociatat me Greqinë për detin

Shqipëria

E martë, 23 tetor 2018

Ngjela: Kush po i drejton nën “rrogoz” negociatat me Greqinë për detin

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 21:56
Spartak Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se marrëveshjen për detin me Greqinë e rrëzuan amerikanët nëpërmjet Gjykatës Kushtetuese, ndërsa shtoi se janë po ata që janë përfshirë edhe në marrëveshjen e re.

Ngjela: Duhet të gjejmë kushtin, ose shkaku ka qenë prishja e marrëveshjes, pas ndërtimi. E prishi Gjykata Kushtetuese sepse dha territore shqiptare. Kush i dha? Saliu! Ka korrupsion? Ka! Zara ka sa të duash. Gjykata Kushtetuese si doli kundër Saliu? Ishte Uashingtoni në mes. Ai i mori dhe i çoi atje. Padinë e kam bërë unë. Sepse Greqia dilte në Otranto. Atje dalim vetëm ne dhe Italia. Këtë marrëveshje po e drejtojnë ata. Pse po e drejton Bushati? Jo! Ky është një interes amerikan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test