Berisha flet me emra: Kush janë pronarët e laboratorit të drogës në Has - Bota Sot
Berisha flet me emra: Kush janë pronarët e laboratorit të drogës në Has

Shqipëria

Berisha flet me emra: Kush janë pronarët e laboratorit të drogës në Has

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 17:10
Sali Berisha

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan për zbulimin e një laboratori të përpunimit të kokainës në Has.

Sipas tij edhe pse ka disa të arrestuar, kumbarë të vërtetë të drogës janë pushtetarët e Partisë Socialiste.

Reagimi

Fashateret Branogut miliardiere me nje furgon apo kurbanet e narkopushtetareve!

Te dashur miq, ne nje operacion nderkombetar te dekonspiruar nga narkopolicia, ne fshatin Branog u zbulua fabrika me e madhe e heroines se partise, u konfiskuan rreth 100 kg heroine e paster, kurse 160 kg heroine dhe miliona euro thuhet se u moren dhe u zhduken nga narkokomisari i policise.

Ne kete operacion u arrestuan fshataret Mustaf dhe Xhavit Shuti, babe dhe bir, ekstremiste te partise siçiliste dhe nje zjarrfikes ne Shkoder e nje punonjes bashkie ne Kruje.

Por me te drejte mund te shtrohet pyetje nese fshataret Shuti, te cilet deri tani rezulton se kane nje furgon, jane kurbane te partise siçiliste per te maskuar boset e pushtetit apo miliardiere me fabrike heroine. Per fshataret e Branogut por edhe burime te antidroges, ata jane thjeshte roje dhe puntore te fabrikes kurse boset e saj jane deputete dhe pushtetare te larte me prona te medha ne Tirane, Vlore etj.

Narkopolicia si zakonisht mbron pushtetaret bose te narkotrafikut. Suksesi i vertete pra eshte fshehja dhe mbrojtja e kokave te ketij rrjeti narkotrafiku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...