Prof. Krisafi: Edhe nëse bie ligji i luftës në Greqi, shqiptarët s'mund t'i marrin pronat - Bota Sot
Prof. Krisafi: Edhe nëse bie ligji i luftës në Greqi, shqiptarët s'mund t'i marrin pronat

Shqipëria

Prof. Krisafi: Edhe nëse bie ligji i luftës në Greqi, shqiptarët s'mund t'i marrin pronat

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 22:49
Ksenofon Krisafi

Profesori Ksenofon Krisafi, pjesë e grupit negociator për marrëveshjen me detin me Greqinë, tha në studion e "Arena", u shpreh se me rënien e ligjit të luftës në Greqi bien automatikisht edhe dekretet për sekuestrot preventive të pronave.

Krisafi: Po ra ligji i luftës bien automatikisht edhe dy dekrete që kanë të bëjnë me sekuestron preventive të pasurive të shqiptarëve. Në qoftë se nuk bëhet ndonjë lloj marifeti. Mund të hiqet ligji i luftës dhe mund të bëhet diçka tjetër. Ka disa akte që kanë dalë në shtetin grek për sa i përket regjistrimit në kadastra të pronave gjë që i ka bërë shqiptarët të humbasin afatet ligjore të regjistrimit të pronave të tyre. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...