"Si u lidha me fisin Bajri, ndërrova 3 makina deri në Shkodër" - Bota Sot
"Si u lidha me fisin Bajri, ndërrova 3 makina deri në Shkodër"

Shqipëria

"Si u lidha me fisin Bajri, ndërrova 3 makina deri në Shkodër"

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 00:00
"Si u lidha me fisin Bajri, ndërrova 3 makina deri në Shkodër"

Artan Hoxha, gazetari investigativë, para disa muajsh arriti të realizojë një intervistë ekskluzive me Safet Bajri, njëri prej prestarëve të grupit Bajri konsideruar si personi më i kërkuar i policisë Belge.

Hoxha shpjegon dhe rrëfen peripecitë që i’u deshën për të realizuar intervistën me Safet Bajri.

“Mu desh që së pari ta identifikoj se ku ndodhet, në çfarë zone ndodhet dhe së dyti të kërkoj kontakt, ta marr në intervistë në një ambient dhe në një situatë ku ai nuk rrezikonte arrestimin nga policia. 

Kam shkuar në Shkodër, kam ndërruar 3 makina për të shkuar, dhe kur kam mbaruar intervistën nuk jam kthyer në Tiranë, ika në Mal të Zi, u ktheva pas 3 ditësh në Tiranë.”, – tha Artan Hoxha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...