Gazetarja ia “plas” në sy Saimir Tahirit: Një dokument i ri ka ardhur nga Bari për ju - Bota Sot
Gazetarja ia “plas” në sy Saimir Tahirit: Një dokument i ri ka ardhur nga Bari për ju

Shqipëria

Gazetarja ia “plas” në sy Saimir Tahirit: Një dokument i ri ka ardhur nga Bari për ju

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 23:22
Saimir Tahiri

Gazetarja Klodiana Lala në emisionin “Opinion” ka bërë një ndërhyrje përballë ish-ministrit Tahiri.

Ajo e kundërshtoi Tahirin, kur u shpreh se Prokuroria për Krime të Rënda është duke e hetuar për lehtësirat, që ai, në cilësinë e Ministrit të Brendshëm i kishte krijuar grupit Habilaj.

“Nuk kufizohet hetimi i Prokurorisë vetëm në veprimet e kryera në shtetin Italian. Ne kemi qenë në sallën e gjykatës dhe prokurorët e përjashtuan çështjen e byzylykëve”, tha gazetarja.

Më tej Lala shtoi se prokuroria ka marrë nga Italia së fundit edhe një kletër porosi, pa të cilin e ka rtë pamudnur marrjen e vendimit.

“Para një jave Prokurorisë i ka ardhur letër porosia nga Bari dhe besoj jeni në dijeni, që do të thotë asnjë prokuror në botë nuk mund ta marrë një vendim pa pritur këtë document”, tha Lala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...