Sportistja e Kosovës shkëlqen edhe në skijim, me veshje të verës po e shkrinë borën! - Bota Sot
Sportistja e Kosovës shkëlqen edhe në skijim, me veshje të verës po e shkrinë borën!

Skijim

Sportistja e Kosovës shkëlqen edhe në skijim, me veshje të verës po e shkrinë borën!

Nga: Kemajl Goca Më: 5 mars 2020 Në ora: 10:59
Xhuda Kruti

Po i vije fundi dimrit, kanë mbetur edhe pak ditë, por ka ende borë të bollshme në Qendrën  e Skive në Brezovicë dhe vazhdojnë të skijojnë gjenerata e gjini të ndryshme! Ende po e shijojnë lezetin e borës.

Volejbollistja Xhuda Kruti ka mahnitur me rrëshqitjen e saj në skijim, edhe pse në temperatura polare, ajo doli me veshje të verës në pjesën e sipërme dhe ka skijuar, duke befasuar të gjithë të pranishmit jo vetëm për nga veshja e rrëshqitja e përsosur, por edhe nga bukuria e saj! 

Volejbollistja nga Shqipëria është pjesë e klubit të volejbollit M Technologie nga Prishtina, ekip që lufton për titullin e kampionit.

Image

Xhuda është shumë e mirë në sportin skofiar, por edhe tejet e vyeshme edhe në skijim.

Ajo me fakultetin e edukatës fizike ka vajtur të mbajë lëndën e skijimit.

Image

E do jo vetëm volejbollin por është e dashuruar edhe në skijim, të cilën e bënë edhe më të fuqishme apo të jetojë jetën ashtu si e preferon ajo.

Image

Volejbolli dhe skijimi, janë dy sporte të pandashme të saj, por është merakli edhe e veshjeve me markë e të duket sa më bukur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat