Ceremoni madhështore në hapje të Kampionatit Botëror - Bota Sot
Ceremoni madhështore në hapje të Kampionatit Botëror

Skijim

E hënë, 22 tetor 2018

Ceremoni madhështore në hapje të Kampionatit Botëror

Nga: Kemajl Goca Më: 6 shkurt 2017 Në ora: 19:43
Pamje nga ceremonia hapëse, shihen edhe kombëtarja e Kosovës

Është mbajtur ceremoni madhështore në hapje të Kampionatit Botëror në ski, e cila do të zhvillohet pothuajse për dy javë (6-19 shkurt) në Qendrën e mirënjohur të skive në St. Moritz të Zvicrës. Mbi 6 mijë veta morën pjesë në hapjen madhështore të Kampionatit Botëror.  Kosova, për herë të parë në historinë e saj merr pjesë në këtë ngjarje të madhe. Kosovën do ta përfaqësojë skiatori Albin Tahiri, i cili do të garojë në pesë disiplina: lëshim, sllallom, sllallom i madh, SuperG dhe kombinim.  Në këtë ngjarje të madhe marrin pjesë rreth 600 atletë nga 77 shtete të ndryshme të botës.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test