Erërat e forta anulojnë garën - Bota Sot
Erërat e forta anulojnë garën

Skijim

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Erërat e forta anulojnë garën

Më: 29 tetor 2017 Në ora: 13:38
Pamje nga shtegu në Solden

Pas fillimit të sezonit sezonit të ri të garave me ski, gara e sotshme në konkurencën e meshkujve në sllalomin e madh në Zolden të Austrisë është anuluar për shkak të kushteve të vështira.

Erërat e forta dhe shikueshmëria e ulët ishin pengesa për paraqitjen e skiatorëve. Gara e ardhshme është slallomi në Levi të Finlandës, e cila do të zhvillohët më 12 nëntor dhe do të jetë gara e parë në konkurencën e meshkujve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test