Pupovci dhe Kollqaku, laureatët e vitit - Bota Sot
Pupovci dhe Kollqaku, laureatët e vitit

Skijim

Pupovci dhe Kollqaku, laureatët e vitit

Nga: K.G. Më: 24 dhjetor 2017 Në ora: 19:29
Pamje nga manifestimi

Federata e Skitarisë e Kosovës, si shumë federata tjera sportive, shpalli më të mirët për vitin 2017. Komisioni për zgjedhjen e më të mirëve, pa dyshim se ka pasur punë të vështirë, por sipas tyre, zgjodhën më të mirët për vitin 2017.

Epiteti i skiatorit më të mirë i ka takuar reprezentuesit të Kosovës, Arbi Pupovci, anëtar i klubit skiator Alpi nga Peja, si dhe skiatorja e Rusolisë nga Peja, Adea Kollqaku, është më e mira ndër më të mirat në konkurrencën e femrave. 

Në ambientet e Hotel “Sirius” u mbajt ceremonia e shpalljes së laureatëve të skijimit, ku morën pjesë kontribuues të kahmotshëm të sportit të skijimit, garues...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të hënën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat