Thaçi arrin në hapjen e Lojërave Olimpike Dimërore - Bota Sot
Thaçi arrin në hapjen e Lojërave Olimpike Dimërore

Skijim

Thaçi arrin në hapjen e Lojërave Olimpike Dimërore

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 13:01
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur në Pyeongchang të Koresë së Jugut

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur në Pyeongchang të Koresë së Jugut, aty ku po bëhet hapja e Lojërave Olimpike Dimërore.

Me ftesë të Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, presidenti Thaçi po merr pjesë në hapjen zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore.

Gjatë pjesëmarrjes në Lojërat Olimpike, presidenti Thaçi do të vizitojë fshatin olimpik, ku është i vendosur ekipi olimpik i Kosovës, duke i dhënë mbështetje skitarit Albin Tahirit, i cili përfaqëson shtetin tonë në këtë olimpiadë.

Presidenti Thaçi do të zhvillojë takime edhe me përfaqësues të lartë të shteteve pjesëmarrëse në këtë olimpiadë.

Në Lojërat Olimpike në Pyeongchang të Koresë së Jugut janë duke marrë pjesë mbi 20 burrështetas, si dhe shumë liderë dhe përfaqësues shtetërorë nga mbarë bota.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat