Lawes e Morris, kampionët olimpik në dyshe të përziera - Bota Sot
Lawes e Morris, kampionët olimpik në dyshe të përziera

Skijim

Lawes e Morris, kampionët olimpik në dyshe të përziera

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 17:15
Lawes e Morris, foto THE CANADIAN PRESS/Nathan Denette

Dyshja kanadeze Kaitlyn Lawes dhe John Morris, janë kampionët e parë olimpik në dyshe të përziera, pasi që në Lojërat Olimpike Dimërorë, që po zhvillohen në Pyeongchang, në finale me rezultatin 10:3 e mundën Zvicrën. Kjo dyshe zvicerane është kampion aktual botëror. Medalja e bronztë i takoi dyshes ruse (bashkëshortët) Aleksandr Krushelnitcky dhe Anastasia Bryzgalova, të cilët në takimin për vendin e tretë me 8:4 e mundën dyshen norvegjeze (Kristin Skaslien dhe Magnus Nedregotten).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test