Hirscher e nis me fitore edicionin e ri - Bota Sot
Hirscher e nis me fitore edicionin e ri

Skijim

Hirscher e nis me fitore edicionin e ri

Nga: Kemajl Goca Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 15:10
Hirscher e nis me fitore edicionin e ri

Skiatori austriak, Marcel Hirscher, e nis me fitore edicionin e ri në Kupën e Botës, që u mbaj në Qendrën e Skive në Levi të Finlandës. Kampioni i botës fitoi garën në disiplinën e sllallomit, me kohë të kaluar për 1:51. 04 minuta. Hirscher bëri rrëshqitje jashtëzakonisht të mirë dhe ka pasur kohën më të mirë për 9 qindtat se norvegjezi Henrik Kristoffersen.

Edhe në rrëshqitjen e parë ka qenë më i shpejt për 7 qindtat se Kristoffersen. Prandaj, ka qenë luftë e fortë për vend të parë mes austriakut dhe norvegjezit, megjithatë Hirscher triumfoi dhe fitoi 100 pikë e para në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës.

Në podium ka arritur edhe Andre Myhrer nga Suedia, por me kohë më të dobët për 1 sekondë e 45 qindtat se pozita e parë dhe ka qenë për 4 qindtat se zvicerani Ramon Zenhaeusern që zuri pozitën e katërt.

Rezultatet

1. Marcel Hirscher (Austria)       1:51. 04

2. Henrik Kristoffersen (Norvegjia)     +0.09

3. Andre Myhrer (Suedia)  +1.41

4. Ramon Zenhaeusern (Zvicra) +1.45

5. Jean-Baptiste Grange (Franca)       +1.56

6. Daniel Yule (Zvicra)       +1.57

7. Michael Matt (Austria)   +1.58

8. Christian Hirschbuehl (Austria)      +1.66

9. Manuel Feller (Austria)  +1.70

10. Marco Schwarz (Austria)      +1.73

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...