Luftoi për lirinë tonë, sot ish-ushtari i UÇK-së ka nevojë për ne - Bota Sot
Luftoi për lirinë tonë, sot ish-ushtari i UÇK-së ka nevojë për ne

Sociale

Luftoi për lirinë tonë, sot ish-ushtari i UÇK-së ka nevojë për ne

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 17:02
Nasuf Mjekiqi

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veterani i luftës, Nasuf Mjekiqi, i lindur më 05.05.1976, nga fshati Grabovc i Epërm i Komunës së Obiliqit, i cili është baba i tre fëmijëve është diagnostikuar me sëmundjen Leukemi Akute.

Trajtimi i kësaj sëmundje bëhët jashtë vendit dhe kushton 155 mijë Euro.

Në pamundësi për t’ia dalë vetë kësaj sfide , familja Mjekiqi ka nevojë për ndihmën e secilit nga ne për familjarin e tyre, ish – ushtarin e UÇK-së, Nasuf Mjekiqin.

Kushdo që ka mundësi të ndihmojë, numri i llogarisë bankare është:

XK051501170000633770

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat