Paratë u harxhuan, veteranët e UÇK’së s’do ta marrin pensionin e gushtit - Bota Sot
Paratë u harxhuan, veteranët e UÇK’së s’do ta marrin pensionin e gushtit

Sociale

E hënë, 15 tetor 2018

Paratë u harxhuan, veteranët e UÇK’së s’do ta marrin pensionin e gushtit

Më: 25 gusht 2017 Në ora: 22:12
ilustrim

Asnjë veteran i UÇK’së nuk do ta marrë pensionin e gushtit. Kjo pasi paratë e dedikuara për ta, u harxhuan, e Kosova nuk ka Kuvend për ta shqyrtuar buxhetin e saj.

Ministri i Financave, Agim Krasniqi, i ka thënë KTV’së se nuk do ta ndajë asnjë cent për këtë kategori, pasi në të kundërtën, do të shkelte ligjin.

Edhe Ministria e Punës ka konfirmuar se në dispozicion ka më pak se 2 milionë euro, por as ato nuk mund t’i lëshojë pasi i duhen edhe 4 milionë të tjera dhe nuk mund të bëjë diskriminim të kategorisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test