E ka lënë në hije spektaklin: Kur ajo shfaqet në tribuna, ndeshjen s’e shikon kush

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 22:43
Larisa Riquelme

Brazili, mbrëmë sipas kohës së Kosovës, është bërë gjysmëfinalisti i parë i Copa America pasi që në Porto Alegro pas ekzekutimit të penalltive e ka eleminiuar Paraguajin me 4-3.

Ndeshja në pjesën e rregullt ka përfunduar me 0-0, ndonëse Brazili nga minuta e 55-të ka pasur një lojtar më shumë, sepse karton të kuq ka marrë paraguajani Fabuan Balbuena, për shkak të faulit ndaj Firminit. Golin e fitores e ka shënuar Gabriel Jesus, ndërsa për Paraguajin për dështime janë shënuar Gustav Gomez e Derlis Gonzales.

Larisa Riquelme ka qenë e pranishme në tribunat e “Estádio Beira-Rios” dhe ka tërhequr vëmendje. Ndonëse aktore e modele, Larissa famë botërore ka arritur vegtëm në Kampionatin botëror 2010, kur shfaqej me ngjyrat e Paraguajit. Një kohë nuk ka qenë në medie, por kjo ndryshoi me Copa America.