Tifozëve nuk iu pëlqen logo e re e Flamurtarit - Bota Sot
Tifozëve nuk iu pëlqen logo e re e Flamurtarit

Sporti

Tifozëve nuk iu pëlqen logo e re e Flamurtarit

Më: 4 gusht 2015 Në ora: 17:55

Logo e re e klubit është dizenjuar nga një piktor vlonjat dhe nuk është bërë nga askush tjetër. Ajo përmban në vetvete flamurin që ngriti Ismail Qemali në Vlorë, ngjyrat kuq e zi të fanellës dhe germën e parë të skuadrës. Nuk ka asnjë gjysmëhënë, është thjesht rastësi e dizajnit, asgjë më tepër.

Flamurtari i sezonit të ri pritet të jetë krejtësisht ndryshe. “Revolucioni” ka nisur me marrjen e një trajneri të huaj, çekut Stanislav Levi, me afrimin e disa lojtarëve cilësorë nga brenda dhe jashtë vendit, nga infrastruktura sportive, që përfshin tapetin e stadiumit dhe anekset stërvitore, por nuk ka lënë jashtë vëmendjes edhe logon e klubit të futbollit vlonjat.

Në faqen zyrtare të klubit bregdetar janë bërë publike uniformat e Flamurtarit, në të cilat janë të stampuara logot e reja. Për të cilat, bëhet ky sqarim: “Logo e re e klubit është dizenjuar nga një piktor vlonjat dhe nuk është bërë nga askush tjetër. Ajo përmban në vetvete flamurin që ngriti Ismail Qemali në Vlorë, ngjyrat kuq e zi të fanellës dhe germën e parë të skuadrës. Nuk ka asnjë gjysmëhënë, është thjesht rastësi e dizajnit, asgjë më tepër. Sot keni edhe fotot e para të fanellave të reja për sezonin tjetër. Jepni mendimin tuaj.

Për ne janë shumë të bukura….”
Mirëpo, ky hap i drejtuesve të Flamurtarit nuk ka gjetur dakordësinë e të gjithë tifozëve. Njëri prej tyre, lë këtë koment në faqen zyrtare në Facebook të klubit vlonjat: “Zgjedhja dhe zgjidhja më e gabuar e mundshme. Së pari është tejet amatore, një gjellë e madhe, që s’merret vesh ç’bëhet. U skandalizova kur e pashë dhe nuk më besohej se sa injorancë dhe guxim kanë pasur për ta degraduar imazhin në një paçavure të tillë".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...