Ja kundërshtarët e Shqipërisë në “Play-Off” nëse s’fiton në Armeni - Bota Sot
Ja kundërshtarët e Shqipërisë në “Play-Off” nëse s’fiton në Armeni

Sporti

Ja kundërshtarët e Shqipërisë në “Play-Off” nëse s’fiton në Armeni

Më: 10 tetor 2015 Në ora: 09:54

Shqipëria ka edhe një tjetër mundësi për të shkuar direkt në Francë pas humbjes me Serbinë, duhet të fitojë me patjetër në Armeni, për të kaluar Danimarkën, që ndodhet në vendin e dytë.

Por, edhe nëse nuk fitojmë në Armeni, nuk mbaron aty. Shqipëria do të ketë edhe dy ndeshje të tjera në play off për të marrë pjesë në Europianin që zhvillohet në Francë. Por, duhet thënë se ekipet me të cilat mund të ndeshet Shqipëria janë shumë të forta. Ato janë Ukraina, Irlanda, Kroacia, Suedia, Sllovenia, Izraeli dhe Turqia. Ndaj për të shmangur play off -in.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat