Çfarë ndodh nëse ju e bëni masazh këtë pikë në ballin tuaj? - Bota Sot
Çfarë ndodh nëse ju e bëni masazh këtë pikë në ballin tuaj?

Life style

Çfarë ndodh nëse ju e bëni masazh këtë pikë në ballin tuaj?

Më: 19 korrik 2016 Në ora: 22:43
Ilustrim

Ka një numër të madh të teknikave mesazhuese në dispozicion për ta çlodhur trupin tuaj.

Shumica e tyre nuk janë vetëm të mira për trupin tuaj, por iu duhet edhe kohë.

Ky është problemi, koha dhe të hollat që të keni ndihmën e një specialisti të fushës.

Për fat të mirë është zbuluar një metodë e thjeshtë që ka efekte të dobishme në trupin tuaj, pa shpenzimet për masazhe speciale.

Ju shpesh e ndjeni nevojën, që herë pas here ta mesazhoni zonën midis vetullave.

Kur ju e bëni këtë veprim përmirësohet përqendrimi juaj, ulet tensioni juaj, i parandaloni dhimbjet e kokës, relaksoni sytë tuaj (sidomos në qoftë se ju keni qenë të ulur për një kohë të gjatë pranë kompjuterit)

Praktikuesit e mjekësisë kineze poashtu janë të bindur se masazhi në këtë pikë përmirëson fuqinë e intuitës së një personi.

Çfarë duhet të bëni?

Thjesht shtypni lehtë pikën në mes të vetullave tuaja, dhe lëvizin gishtin tuaj lart për rreth 3 cm në një linjë vertikale. Bëni presion mbi këtë pikë për rreth 45 deri në 60 sekonda.

Ju nuk do të duhet të prisni gjatë për rezultatin.

Ekspertët shpjegojnë se kjo procedurë “aktivizon një zonë të trurit që, nga ana tjetër, ndihmon për të ulur tensionin nervor. Ajo gjithashtu përmirëson pamjen e lëkurës, sidomos rreth syve dhe gojës, dhe ndihmon me proceset rigjeneruese”.

Pra, në qoftë se ju keni papritmas dhimbje koke, apo sytë tuaj janë të lodhur pas një dite të gjatë, ju e dini se çfarë duhet të bëni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...