Omer Ajdini ka një pyetje për studentët e Universitetit të Tetovës

Tetova

Omer Ajdini ka një pyetje për studentët e Universitetit të Tetovës

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 14:35
Omer Ajdini

Kryetari i Forumit Rinor të Aleancës për Shqiptarët, Omer Ajdini ka reaguar sot pas lajmeve se Universiteti i Tetovës do t’i dhurojë titullin më të lartë “Doctor Honoris Causa”, kreut të BDl’së, Ali Ahmeti.

Ajdini pyet studentët e këtij universiteti, konkretisht përfaqësuesit e Parlamentit Studentor se çfarë qëndrimi kanë ata për këtë çështje.

“Nëse kjo është e vërtetë, pra që Ali Ahmeti do të shpallet Doctor Honoris Causa, kisha dashur shumë të di opinionin dhe qëndrimin e studentëve, gjegjësisht Parlamentit Studentor të Universitetit të Tetovës mbi këtë çështje”, pyet Omer Ajdini, përcjell in7.

Ky vendim i USHT’së ka ngjallur reagime të shumta në rrjet, duke akuzuar drejtuesit e këtij institucioni për servilizëm, për politizim të institucionit e të ngjashme

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat