Zbulohen 14 valltare në një lokal në Tetovë

Tetova

Zbulohen 14 valltare në një lokal në Tetovë

Më: 8 dhjetor 2020 Në ora: 13:28
Foto ilustrim

Policia ka hyrë në një objekt në Tetovë për shkak se nuk ka respektuar kufizimet dhe masat kundër coronvirusit, ndërsa brenda janë zbuluar 14 shtetase të huaja.

“Nga policët e SPB Tetovë, gjatë një kontrollit në një objekt në rrugën ‘Vëllezërit Milldinov’ në ora 22:30, në pronën e Z.A (52) është konstatuar se objekti punon dhe aty ka pasur mysafirë me çka nuk është respektuar vendimi i Qeverisë për orarin e punës së objekteve hotelerike. Gjithashtu në objekt janë zbuluar edhe 14 shtetase të huaja (7 nga Shqipëria, 6 nga Serbia dhe një nga Kosova)”, njoftojnë nga policia.

Ata janë arrestuar për shkak të keqpërdorimit të qëndrimit si turist, ndërsa pronari i objektit Z.A do të përgjigjet veprën.

Për ngjarjen është njoftuar edhe prokuroi publik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat