Komuna e Tetovës me autobusë të rinj publik

Tetova

Komuna e Tetovës me autobusë të rinj publik

Më: 17 janar 2021 Në ora: 14:35
Foto Ilustrim

Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi në konferencën e përbashkët me ministrin e Financave, Fatmir Besimi sot prezantoi autobusët e rinj publik.

“Sot qëndrojmë para jush për të dëshmuar me shumë krenari se Tetova po bëhet me transport të organizuar urban. Qytetin të cilin e duam, dhe për të cilin punojmë me shumë përkushtim, sot po përjeton të mirat e një organizimi të mirëfilltë institucional”, tha Teuta Arifi.

Ajo uroi qytetarët dhe po ashtu kërkoi që bashkërisht të kujdesemi për autobusët e rinj.

Kreytarja e Komunës së Tetovës falënderoi edhe mediat që kanë mbajtur aktive këtë temë dhe në këtë mënyrë, komuna ta realizojë këtë premtim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat