Tetova sërish me ajër të ndotur

Tetova

Tetova sërish me ajër të ndotur

Më: 19 janar 2021 Në ora: 19:25
Foto ilustrim

Momentalisht qyteti i Tetovës është qyteti më i ndotur në Maqedoni.

Sipas të dhënave të stacioneve që bëjnë matjen e cilësisë së ajrit, në Tetovë ajri është i ndotur me 294, ndërsa menjëherë pas Tetovës vjen Manastiri me 181.

Qytetet mesatarisht të ndotura janë Kavadari, Velesi, Kërçova dhe Gostivari me ndotje prej 144 deri 164.

Ndryshe, ndotja e ajrit ka qenë problem qyteteve të Maqedonisë, ndërsa Shkupi disa herë u shpall qyteti më i ndutr në botë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat