Në orë policore, vidhen tre dyqane në qendër të Tetovës

Tetova

Në orë policore, vidhen tre dyqane në qendër të Tetovës

Më: 14 prill 2021 Në ora: 17:26
Foto nga vendi i ngjarjes

Vidhen tre dyqane në qendër të Tetovës, dy butiqe për veshje si dhe një dyqan me çanta, sipas informatave nga kjo vjedhje llogariten  vetëm dëm i madh material.

Vjedhja ka ndodhur në orën policore, kur edhe nuk lejohet lëvizja e qyetatrëve por hajni ka gjetur kohën e përshtatshme  kur të gjithë flejnë dhe smunden të dalin nga shtepitë,  ai ka bërë lirshëm vjedhjen në tre dyqne pa mos u vërejtuar nga askush as edhe nga ekipet e policisë.

Ekipi i policisë doli në vendngjarje, vëzhguan terenin  dhe po punojnë për zbardhjen e rastit informon Televizioni Koha.

Qendra e Tetovës është e pajisur me qindra kamera përreth thuajse në secilën shitore dhe kjo mund ta bëjë paksa më të lehtë kapjen e hajnit.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat