​Nesër fillon vaksinimi masiv në Tetovë

Tetova

​Nesër fillon vaksinimi masiv në Tetovë

Më: 3 maj 2021 Në ora: 14:37
Foto ilustrim

Nga e marta duke filluar nga ora 08:00 deri 20:00, për çdo ditë, do të bëhet vaksinimi masiv i qytetarëve nga Tetova dhe rajoni i Pollogut.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetarja e kominës së Tetovës, Teuta Arifi, e cila ka shkruar se sot në sallën e mjekësisë në Tetovë realizohet simulimi.

Dhe trajnimi i stafit shëndetësor i cili do ta realizojë vaksinimin.

“Apeloj që qytetarët e paraqitur të respektojnë orarin për vaksinim, me qëllim që ky proces të vazhdojë pandërprerë dhe me efikasitet”, ka shkruar ajo. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat