Tetovë: 30 ditë paraburgim për gruan që vrau burrin

Tetova

Tetovë: 30 ditë paraburgim për gruan që vrau burrin

Më: 28 qershor 2021 Në ora: 15:54
Foto ilustrim

Ngjarja e cila bëri bujë në media dhe rrjetet sociale, ku gruaja kishte vrarë me çekan burrin e saj në Tetovë, vazhdon të hetohet nga organet e policisë dhe drejtësisë. Deri më tash nuk ka ende sqarime për motivin e kësaj vrasje të rëndë, që tronditi opinionin vendas dhe jo vetëm.

Pasi që policia e Tetovës ka ngritur padi penale për vrasje deri në Prokurorinë e Tetovës, sot gjykatësi hetues në procedurë paraprake i ka shqiptuar masën e paraburgimit për 39 vjeçaren A.S nga Prilepi, e cila ka vrarë burrin e saj A.I (51) nga Tetova.

Ajo është dërguar në burgun në Shkup ku do të kalojë masën e paraburgimit prej 30 ditëve. Nga Sektori e Punëve të Brendshme në Tetovë njoftojnë se gruaja vitin e kaluar e kishte denoncuar burrin për fyerje dhe ofendim, gjatë kohës sa kishin qenë duke pirë kafe. Në atë kohë, burri tetovar, tashmë i ndjerë, ishte ftuar në polici dhe kishte qenë i paralajmëruar.

Në ndërkohë, raste tjera të dhunës nuk janë denoncuar në polici për këtë çift. Pasi që gruaja kishte vrarë burrin, vet e kishte denoncuar rastin në polici. Vrasja ndodhi në lagjen 146 në Tetovë, respektivisht në lagjen që ndodhet mbi Arabati Baba Teqen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat