Dy banka vidhen në Tetovë

Tetova

Dy banka vidhen në Tetovë

Më: 3 korrik 2021 Në ora: 20:07
Foto ilustrim

Ministria e Brendshme njofton se mbrëmë në periudhën prej orës 03:30 deri në 03:50 në SPB Tetovë është raportuar grabitje në dy banka.

Në intervalin e parë në një degë bankare brenda një qendre tregtare në Tetovë, tre persona përdorën forcën për të hyrë dhe morën para.

Pesëmbëdhjetë minuta më vonë, autorë të panjohur gjithashtu përdorën forcë për të hyrë në një degë të një banke tjetër në Tetovë, por kësaj here morën para nga ATM.

Vendi u inspektua nga një ekip i SPB Tetovë dhe Ministria e Brendshme, ndërsa po merren masa për zbardhjen e rastit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat