Kë do përkrahë LSDM në Tetovë?

Tetova

Kë do përkrahë LSDM në Tetovë?

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 18:50
Zoran Zaev

Lideri i LSDM Zoran Zaev ka bërë të ditur se në Tetovë dhe në komunat tjera ku garojnë në rrethin e dytë dy partnerë të koalicionit, LSDM nuk do të bëjë thirrje për asnjërin nga ata por do të lë simpatizantët e saj të vendosin në bazë të bindjeve personale.

“Kur do të jemi me dy partnerë të koalicionit, normale është se përkrahësit tanë vendosin lirshëm. Askush nga ne votuesit tanë nuk i mban në xhep. As që ka kontroll ndaj tyre dhe diçka të ngjashme. Ne mund t’i tërheqim me programet tona, me kandidatët tanë dhe ti ftojmë në bazën e vlerave”, u shpreh ai.

Zaev tha se LSDM do të bëjë thirrje të votojë LSDM-në në komunat ku garon ajo, si në Dollnen, Çashkë dhe Haraçinë, ku kundërkandidat ka BDI-në.

“Anëtarët tanë do të vendosin në bazë të bindjeve personale. Në Tetovë, në Zhelinë, apo në komunat tjera. Normale se do të bëjmë thirrje të votojnë LSDM-në në Çashkë dhe Haraçinë, sepse aty ne duam të fitojmë”, tha më tej Zaev në selinë e partisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat