Rikthehen autobusët e Tetovës në qarkullim!

Tetova

Rikthehen autobusët e Tetovës në qarkullim!

Më: 6 nëntor 2021 Në ora: 22:58
Foto ilustrim

Transporti publik në Tetovë përsëri është vënë në funksion. Kompania që ka pas marrëveshje me komunën e Tetovës e ka ripërsëritë kontratën për të vazhduar me furnizimin me naftë për pesë autobusët lokal në qytetin e Tetovës.

Pas një ndërprerje disa orëshe transporti publik përsëri ka filluar në qytetin e Tetovës. Nga e hëna deri të premten katër linja të autobusëve janë në shërbim të qytetarëve ndërsa gjatë vikendit vetëm dy linja.

Nga komuna e Tetovës për TV21 thonë se pas konsultimeve që janë bërë me kompaninë që ka furnizuar me naftë, për shkak të borxheve ata kanë ndërprerë furnizimin.

Si pasojë e ndërrimit të udhëheqësisë së komunës, kompania e cila furnizon me derivate mjetet transportuese, për arsye të borxhit të lënë nga udhëheqësia paraprake ka ndaluar furnizimin. Në konsultim të vazhdueshëm edhe me udhëheqësin e ndërmarrjes Tetova Transport, përsëri transporti publik ka filluar me rregull”, thonë nga Komuna e Tetovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat