Tetovë, tenton të djegë shtëpinë e të afërmit

Tetova

Tetovë, tenton të djegë shtëpinë e të afërmit

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 12:25
Foto ilustrim

Dyzet e pesë vjeçarit nga Tenova e Tetovës që dje ka shkaktuar zjarr me çakmak në shtëpinë e të afërmit të tij, i është caktuar masa e paraburgimit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9 në shtëpinë e 57-vjeçarit.

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë Veriore njoftoi se Prokuroria Publike e Tetovës ka lëshuar urdhër për kryerjen e hetimeve kundër 45-vjeçarit, banor i Tenovës, i cili dyshohet për vepra të rënda kundër sigurisë së përgjithshme.

Ndryshe i dyshuari paraprakisht përmes telefonit kishte kërcënuar një familje në fshat, ndërsa më 25 shkurt ka shkaktuar zjarr me rrezik të konsiderueshëm për jetën e njerëzve. Ai me pllakë bekaton ka thyer dritaren në katin përdhese të shtëpisë së viktimës, ka hyrë brenda dhe i ka vënë flakën një divani, pas së cilës është larguar nga shtëpia. Në atë moment në shtëpi ndodheshin vajza e pronarit dhe një mik tjetër të cilët u shpëtuan nga fqinjët.

Nga zjarri janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në shtëpinë, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Publike të Maqedonisë së Veriut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat