Përfshihet nga flakët ish-fabrika e duhanit në Tetovë

Tetova

Përfshihet nga flakët ish-fabrika e duhanit në Tetovë

Më: 30 maj 2022 Në ora: 12:13
Foto ilustrim

Një zjarr i madh ka shpërthyer në ish-fabrikën e duhanit në Tetovë.

Sipas raportimeve të para nga terreni, bëhet e ditur se zjarri rrezikon edhe objektet përreth fabrikës.

Zjarrfikësit e Tetovës po përpiqen të shuajnë zjarrin, derisa u kanë dalë kolegët e tyre nga Gostivari dhe Shkupi, por edhe qytetarë të thjeshtë.

Policia ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve afër kësaj zone./Euronews

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat