Dashtevski tregon për jehonën e votuesve deri në ora 11:00, dalje e ulët në Tetovë

Tetova

Dashtevski tregon për jehonën e votuesve deri në ora 11:00, dalje e ulët në Tetovë

Më: 20 gusht 2022 Në ora: 13:02
Kreu i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski

Kreu i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski në konferencë për shtyp ka treguar rreth procesit zgjedhor që zhvillohet në tre komunat në vend.

Ai tha se të gjitha vendvotimet në Mavrovë-Rostushë, Qendër Zhupë dhe Tetovë janë hapur me kohë.

Dashtevski njoftoi për jehonën e votuesve deri në ora 11:00.

“Deri në ora 11:00 dalja në Tetovë kanë votuar 6.69 %, në Mavrovë dhe Rostushë 14.11% dhe në Qendër Zhupë 14.47%”, theksoi Dashtevski.

Ai tha se nuk janë regjistruar parregullsi, përveç në disa vendvotime në Tetovë ku materiali propagandistues i KSHZ-së është shpërndarë vetëm në gjuhën shqipe

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat