Certifikohen anëtarët e rinj të Këshillit të Komunës së Tetovës

Tetova

Certifikohen anëtarët e rinj të Këshillit të Komunës së Tetovës

Më: 25 gusht 2022 Në ora: 13:49
Foto ilustrim

Komuna e Tetovës ka njoftuar se sot nga ana e Komisionit Shtetëror Zgjedhor është bërë certifikimi i përbërjes së Këshillit komunal.

Nga komuna njoftojnë se rezultati i zgjedhjeve të datës 21 gusht ka dëftuar që këshilli të përbëhet nga 6 parti politike.

“Sot edhe zyrtarisht u bë edhe çertifikimi Këshillit Komunal në Komunën e Tetovës. Ky këshill komunal do të jetë i përbërë nga 6 parti politike.

12 këshilltarë do të jenë nga Lëvizja BESA, 11 nga Bashkimi Demokratik për Integrim, 4 nga OBRM-PDUKM, 2 nga LSDM dhe nga 1 këshilltarë nga PDSH dhe AAA”, njoftuan nga komuna.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat