Fillojnë punimet për ndërtimin e stadiumit të Tetovës

Tetova

Fillojnë punimet për ndërtimin e stadiumit të Tetovës

Më: 12 prill 2024 Në ora: 19:54
Foto ilustrim

Mijëra tetovarë iu drejtuan sot stadiumit të Tetovës për të ndjekur lojën e ish lojtarëve të Shkëndijës së gjeneratës së viteve të 70-ta dhe 90-ta.

Ndeshja u zhvillua në kuadër të fillimit të punimeve për ndërtimin e stadiumit të ri të qytetit.

Projekti qe filloi sot pritet të jetë gati për 2 vite ndërsa do të kushtojë rreth 10 milion euro, ndersa realizohet nga Komuna e Tetovës.

Manifestimin e zbukuruan me performancën e tyre dhe rock grupi Elita 5.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat