“Fronti Europian” ndryshon datëne tubimit në Tetovë

Tetova

“Fronti Europian” ndryshon datëne tubimit në Tetovë

Më: 2 maj 2024 Në ora: 18:52
Foto ilustrim

Fronti Europian e ka ndryshuar datën e tubimit përmbyllës në Tetovë. Arbër Ademi ka njoftuar se ky koalicion tubimit përmbyllës në Tetovë dhe të njëjtin do ta mbajnë një ditë më herët se Koalicioni VLEN, pra më 5 maj.

“Duke pasur parasysh që opozita tenton të krijojë probleme tek shqiptarët, ne si partia më e madhe në vend, megjithëse me kohë dhe para tyre kemi marrë leje nga policia dhe SPB Tetovë, shtabi i Frontit Europian kemi vendosur që tubimin përmbyllës në Tetovë ta vendosim një ditë përpara, pra më 5 maj, vetëm që të mos futemi në skenarët e Putinit dhe Rusisë, të cilët përmes veglave të tyre këtu, opozitës shqiptare dhe Bilall Kasamit tentojnë t’i fusin shqiptarët në problem në mes vete”, tha Arbër Ademi.

Ai i ftoi të gjithë qytetarët që më 5 maj ta përkrahin Frontin Europian në tubimin në Tetovë.

Ndryshe, sot Bilall Kasami nga Koalicioni VLEN publikoi dokumente, duke thënë se ata të parët e kanë caktuar tubimin përmbyllës në Tetovë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat