59 vjeçari në Tiranë shkel urdhrin e mbrojtjes dhe rrah gruan

Tirana

59 vjeçari në Tiranë shkel urdhrin e mbrojtjes dhe rrah gruan

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 09:18
Foto ilustrim

Policia e Tiranës ka arrestuar një 59-vjeçar me iniciale A.Z. i cili akuzohet se ka shkelur urdhrin e mbrojtjes dhe më pas ka dhunuar të shoqen.

Në lidhje me këtë ngjarje materialet i kaluan prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për veprime të mëtejshme hetimore.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Z. A, 59 vjeç, pasi në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, ka shkelur urdhërin e mbrojtjes dhe ka ushtruar dhunë fizike nga bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme hetimore”, njofton policia

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat