Zjarr në katin e dytë të pallatit, zjarrfikësit në vendngjarje, evakuohen banorët

Tirana

Zjarr në katin e dytë të pallatit, zjarrfikësit në vendngjarje, evakuohen banorët

Më: 17 nëntor 2021 Në ora: 18:54
Foto ilustrim

Një zjarr ka përfshirë katin e dytë të një pallati në rrugën ‘Fadil Deliu’, në kryeqytet.

Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë, ndërsa sipas informacioneve të dhëna nga policia mësohet se si pasojë e flakëve ka pasur vetëm dëme materiale.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit, ndërsa policia bëri të mundur evakuimin e menjëhershëm të banorëve të pallatit.

“Me datë 17.11.2021, rreth orës 18:20 në rrugën “Fadil Deliu”, ka rënë zjarr në katin e dytë të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkaq, grupi Hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat